Znak obce Přestavlky

Hasiči

Sbor dobrovolný hasičůSbor dobrovolných hasičů obce Přestavlky byl založen v roce 1893 a za ta dlouhá léta, co se rozvíjel, se v něm vystřídalo několik generací. Sbor se za své existence potýkal s nejedním problémem, byl ukončen, sjednocen s obcí v Zájezdec, znovu obnoven, ale přesto všechno, je i dnes aktivní.

Historické fotografie

V roce 1941 bylo ve sboru 24 členů včetně jednoho kočího a páru koní, coby požární přípřež. Jednatelem sboru byl Karel Bakeš.

Ve výbavě byla jedna ruční stříkačka a jedna dvoukolová motorová stříkačka s názvem obce „Přestavlky“, červené barvy, r.v. 1932, typ Holeček, výkon 18/32, pořizovací cena 31.000 korun, hadice 1x 4 metry a 2 x 2 metry za pořizovací cenu 2.800 korun a 4 proudnice.

Motorová stříkačkaZnovuobnovení sboru je datováno na zřizovací listině 6.9.1993.

V současné době má sbor kolem 20 členů. Starostou SDH Přestavlky je Stanislav Kudrnka a velitelem jednotky JPO V, která má devět členů, je Pavel Táborský. V současné době sbor disponuje osobním automobilem Nissan Patrol, který byl zakoupen v roce 2013, přívěsem, který na objednávku zhotovil pan Rostilav Novák v roce 2011, dvoukolovo stříkačkou DS 16, zakoupena byla stříkačka MS 8 a MS 12. Ve výbavě je také plovoucí čerpadlo, elektrocentrála s výkonem 6,5 kW, která byla zakoupena společně s kalovým čerpadlem a další drobná výbava, nutná k zajištění činnosti sboru.

Sbor aktivně spolupracuje s Obecním úřadem Přestavlky, spolupodílí se na organizaci kulturních, sportovních a společenských akcí a přispívá svými kapacitami k prevenci předcházení požárů a k případnému dohlídání požářiště.

Pamětní list

Pamětní list

Historický seznam